Ochutnávka ze XVI. všesokolského sletu byla k vidění v Písku

Ochutnávku toho, co uvidíte na XVI. všesokolském sletu v Praze, bylo možné zažít i v Písku, kde se v Městském sportovním areálu „Spartak“ o víkendu 12. a 13. května uskutečnil oblastní sokolský slet. Ten zahájil sérii 40 regionálních sletových akcí, které se po celé republice budou konat až do konce června.

Oblastního sletu v Písku se zúčastnila tisícovka cvičenců z jižních Čech, zastoupeny byly všechny generace. Slet se v tomto městě uskutečnil téměř po čtvrt století, v roce, kdy písecký Sokol oslaví 150 let od svého založení. Akce byla to pro písecký Sokol významná i proto, že Písečan Martin Matura je spoluautorem sletové skladby pro dorostence a muže Borci. Celou akci odstartoval v sobotu 12. května sletový průvod, který v 10:30 vyšel z Velkého náměstí a prošel historickou částí města. V neděli od 13:15 viděli diváci 10 hromadných skladeb, které cvičenci předvedou i na XVI. všesokolském sletu.

Jak to na Spartaku o víkendu vypadalo, se můžete podívat v naší fotogalerii.