Silvestrovský běh v Roudnici nad Labem přilákal rekordní počet účastníků!

Jedenačtyřicetiletý Vuk Vukovič z SK Kotlářka se stal absolutním vítězem jubilejního 35. ročníku silvestrovského Běhu od Hasy k Hase, který pořádá Sokol Roudnice nad Labem. Tradiční běh byl tentokrát zařazen do seznamu předsletových soutěží.

Vukovič zvládl trať 5200m dlouhou v čase 18:30, mezi ženami byla nejrychlejší Klára Hubrová z AC Sparta Praha v čase 22:01. K rekordům trati se vítězové nepřiblížili. Ty drží Pavel Čížek časem 16:41 z roku 1989 a Petra Havlová časem 20:35 z roku 1998.

Na start se postavil rekordní počet 142 účastníků. „Rekord nás těší. Rostoucí trend počtu závodníků jsme zaznamenali v posledních několika letech. Zřejmě to souvisí se vzrůstající oblibou běhání a to je dobře,“ pochvaloval si zájem běžců hlavní rozhodčí Zdeněk Jíše.

Počasí bylo tentokrát k běžcům celkem vlídné. Běželo se sice za mírného deště, ale teploměr ukazoval 8 °C.

Kompletní výsledky najdete na stránkách TJ Sokol Roudnice nad Labem.