Sokolové přejeli na běžkách Orlické hory

Tradiční přejezd Orlických hor zorganizoval letos jako předsletovou akci Sokol z Nového Hrádku. Účastníci se po startu na parkovišti na Šerlichu mohli na třiadvacetikilometrové trase kochat nádhernou zimní přírodou Orlických hor – trasa je provedla mimo jiné přes Rokytnici v Orlických horách nebo kolem pevnosti Hanička.

Trasa byla středně náročná, po strojně upravených stopách, účastnit se proto mohli i méně trénovaní lyžaři. Pro dopravu účastníků zajistili sokolové z Nového Hrádku i speciální autobusy. Ti, kteří nechtěli o víkendu jen „běžkovat“, si mohli dovést i sjezdové lyže – provoz lyžařského areálu v Hrádku byl v pátek kvůli akci mimořádně prodloužen do 20 hodin.

Předem se přihlásilo 90 účastníků a bylo milým zjištěním, že přes začínající chřipkovou epidemii se téměř všichni před odjezdem prezentovali. Postupně tak do dvou autobusů nastoupili členové z 11 sokolských jednot. Nejvíce účastníků bylo tradičně z Nového Hrádku, České Skalice a dalších jednot Podkrkonošské župy Jiráskovy, ale přijeli i borci ze Studence, Prahy či Dolního Újezdu – celkem tedy ze 4 sokolských žup.