Turnaj tří zemí nabídne špičkový volejbal

Volejbal na špičkové evropské úrovni si můžete vychutnat 18.–19. května v hale ZŠ Nádražní v České Třebové. Jako doprovodná akce XVI. všesokolského sletu se zde bude konat mezinárodní volejbalový turnaj mužů.

Zúčastní se ho čtyři týmy ze tří zemí – dva výběry České obce sokolské („Červení“ a „Modří“) a reprezentanti Polska a Rakouska. V pátek 18. května se budou v hodinových intervalech konat tréninky jednotlivých mužstev.  Zahájí Modří, následovat budou Polsko, Rakousko a Červení. Sobotní program začne v 10:00 prvním semifinále, ve kterém se Modří utkají s Polskem. Od 13:00 budou hrát Červení s Rakouskem. Ve čtyři odpoledne začne zápas o třetí místo a od sedmi se diváci mohou těšit na finále.

„Jsme hrdí na to, že se při příležitosti letošního sletu podařilo v České Třebové zorganizovat turnaj podle mezinárodních pravidel a s mezinárodními rozhodčími. Jsem proto přesvědčen, že se můžeme těšit na skvělou diváckou kulisu,“ říká hlavní organizátor akce Lubomír Vašina.

Akce se koná pod záštitou starostky České obce sokolské Hany Moučkové.