Vydařený 10. ročník Youth Athletics – Sokol Grand Prix

Celkem 234 závodníků a závodnic z 29 oddílů startovalo v úterý 8. května na stadiónu Mirka Tučka v Kolíně – Borkách na jubilejním 10. ročníku mládežnického mítinku Youth Athletics – Sokol Grand Prix, který byl jednou ze soutěží letošního XVI. všesokolského sletu.

V kvalitní konkurenci se dařilo mladým domácím atletům, kteří z celkem 32 soutěží v kategoriích dorostenců, dorostenek, žáků a žákyň získali 8 zlatých, 13 stříbrných a 9 bronzových medailí.

Řada kolínských závodníků využila krásného atletického počasí, aby si vylepšili svá osobní maxima. Platí to především o sprinterech a sprinterkách, neboť nejrychleji v životě běželi jak žákyně Kristýna Šlehubrová a dorostenka Jana Šafránková, tak mimo soutěž startující junior Stanislav Jíra, který si výrazně posunul osobní rekord na 100 metrů na 10,86 s. Mimo soutěž zaběhl nejrychlejší závod na této trati další kolínský junior Štěpán Hampl, který proťal cílovou čáru v čase 10,72 s. Osobní rekordy si odnášeli i Tadeáš Krakuvčík na 200 metrů, Tadeáš Zákora na 300 metrů, Tomáš Konvalina na 110 metrů překážek, Josef Šedivý a Jan Brát na trati o 10 metrů kratší, Vojtěch Teplý, Josef Šedivý, Helena Rothanzlová a Tereza Škopková v dálce, Jiří Rothanzl v dálce i výšce, Jakub Douděra ve výšce, Eliška Kopecká v kouli či Jakub Dudáš v oštěpu, stejně jako další závodníci na nemedailových příčkách.

Všem úspěšným mladým atletům gratulujeme!