Česká televize ukáže, že Sokol žije!

/ / AKTUALITY
V neděli 26. 8. uvede televizní kanál ČT Sport premiéru televizního dokumentu Jakuba Bažanta a Filipa Slezáka Sokol žije. Ukáže vám jednu typickou vícegenerační sokolskou rodinu z Turnova, která je aktivní nejen ve svém domovském městě, ale začátkem července se účastnila i XVI. všesokolského sletu.  Kamery ČT je sledovaly průbežně od začátku letošního roku. Nenechte si vysílání ujít, o emoce i humor nebude nouze!

Hned tři generace turnovské rodiny Linhartových uvidíte v novém dokumentu České televize, který vznikl ve spolupráci s Českou obcí sokolskou. „Začátkem prosince jsme ČOS požádali o tipy na vícegenerační sokolské rodiny, z nichž jedna by se měla stát hrdinkou připravovaného dokumentu. Sešlo se nám víc jak 10 možností, z nichž jsme nakonec vybrali právě Linhartovi,“ říká populární sportovní komentátor, moderátor a velký fanda Sokola Jakub Bažant.

Sokolská činnost Linhartových je velmi pestrá – nejstarší generace se věnuje aerobiku, Tereza Linhartová je organizátorskou duší turnovského Sokola, kde působí i jako jeho jednatelka, člen nejmladší generace, šestnáctiletý Vojtěch, nacvičoval sletovou skladbu Borci – a také pomáhal televizní produkci! „Napadlo mě, že bychom mohli Vojtěchovi půjčit kvalitní telefon, se kterým by pro nás natočil nějaké vlastní záběry ze zákulisí. Nechali jsme mu úplnou volnost, co točit, jak si namluvit vlastní komentář a myslím, že to dopadlo velmi dobře,“ vysvětluje Jakub Bažant. A protože Turnov je srdcem Českého ráje, málokoho asi překvapí, že členové rodiny Linhartových se věnují i značkování turistických tras.

Sami Linhartovi berou svoji „slávu“ s velkým nadhledem. „Trému jsem měla jen při prvním natáčení, teď už se jen těším na výsledek,“ říká Tereza Linhartová. Nejvíc si podle ní natáčení užívala babička, s největším odstupem k němu na začátku přistupovala její dcera. „V Praze se ale nechala přemluvit k rozhovoru a nakonec se s tím dostala i do hlavních zpráv. Natáčení jsme si pak vlastně užívali všichni,“ dodává s úsměvem Tereza Linhartová.