Další slety se odehrály mimo jiné v Brně, Českých Budějovicích, Pardubicích a Turnově

/ / AKTUALITY
Šňůra regionálních sletů pokračovala samozřejmě i minulý víkend. Mezi největší sokolská setkání patřily krajské slety v Brně, Českých Budějovicích, Pardubicích a Turnově. Diváci opět viděli skladby, které jejich sousedé připravují pro XVI. všesokolský sletu v Praze a k tomu i další doprovodné akce.

V Brně se dokonce uskutečnil největší ze všech krajských sokolských sletů, na kterém v neděli 10. června vystoupilo na 2 500 cvičenců. Ještě před začátkem hromadných cvičení byla před  na Besedním domě odhalena pamětní deska ke 100. výročí republiky. Poté slavnostní průvod sokolů prošel centrem města na stadion Sokola Brno I na Kounicově ulici. Zde pokračovalo sletové vystoupení slavnostním nástupem historických praporů, krojovaných účastníků a cvičenců, kteří pak předvedli 11 připravených skladeb.

Všechny skladby pro slet si připravili i v Českých Budějovicích. Program místní sokolové zahájili v sobotu na stadionu T. J. Sokol České Budějovice (Sokolském ostrově). Krajskému sletu předcházel pátek krátký průvod městem. Sletu se zúčastnila více než tisícovka cvičenců z celého Jihočeského kraje.

Opravdu ve velkém pojali své setkání sokolové z Pardubicka. Sokolské sletové slavnosti nabídly dvoudenní program plný kulturních a sportovních akcí. Patřila mezi ně komentovaná procházka Pardubicemi, projížďka lodí, ochotnické představení, koncert, sokolská pouť, pódiová vystoupení i  hromadná cvičení s ukázkami devíti sletových skladeb.

I v Turnově proběhla generálku na XVI. všesokolský slet. Program začal na Náměstí Českého ráje, odkud se vydal sokolský průvod na Stadion Ludvíka Daňka. Tam proběhlo slavnostní zahájení a pak už se diváci těšili z provedení sletových skladeb. Šlo o jeden z vrcholů celoroční akce Sokol republice aneb Sletový rok v Libereckém kraji.

Fotografie ze výše jmenovaných sletů vám přineseme co nejdříve, zatím se můžete pokochat obrázky z jiné akce – župního sletu v Blovicích.  Ta byla sice menší než ty výše uvedené, ale neméně vydařená. Posuďte sami: http://www.blovice.info/?p=15629

Malá ochutnávka z Turnova:

Další obrázky najdete zde: https://www.sokolturnov.cz/fotogalerie/

A takto tovypadalo v Brně: