Další slety se odehrají mimo jiné v Brně, Českých Budějovicích, Pardubicích a Turnově

/ / AKTUALITY
Šňůra regionálních sletů pokračuje samozřejmě i tento týden. Mezi největší sokolská setkání budou patřit krajské slety v Brně, Českých Budějovicích, Pardubicích a Turnově. Diváci opět uvidí skladby, které jejich sousedé připravují pro XVI. všesokolský sletu v Praze a k tomu i další doprovodné akce.

V Brně se dokonce uskuteční největší ze všech krajských sokolských sletů, na kterém v neděli 10. června vystoupí na 2 500 cvičenců. Všechno začne ve 13 hodin na Komenského náměstí, kde bude na Besedním domě odhalena pamětní deska ke 100. výročí republiky. Poté slavnostní průvod sokolů projde centrem města na stadion Sokola Brno I na Kounicově ulici. Ve 14:30 hod. zde začne sletové vystoupení slavnostním nástupem historických praporů, krojovaných účastníků a cvičenců, kteří pak předvedou 11 připravených skladeb.

Všechny skladby pro slet si připravili i v Českých Budějovicích. Program místní sokolové zahájí v sobotu od půl třetí na stadionu T. J. Sokol České Budějovice (Sokolském ostrově). Krajskému sletu předchází v pátek 8. června od 18:00 krátký průvod městem od sokolovny přes nábřeží, Biskupskou ulicí a kolem náměstí zpět k sokolovně. Sletu se zúčastní více než tisícovka cvičenců z celého Jihočeského kraje.

Opravdu ve velkém pojali své setkání sokolové z Pardubicka. Sokolské sletové slavnosti nabídnou dvoudenní program plný kulturních a sportovních akcí. V sobotu ve čtyři můžete od lodi Arnošt z Pardubic vyrazit na komentovanou procházku Pardubicemi k sokolovně, v 16:45 se na toto plavidlo můžete dokonce nalodit na projížďku. V 19:00 začne v Kulturním domě Hronovická divadelní představení Mátový nebo s citronem? v podání DS Ledříček při T. J.  Sokol Klášterec nad Orlicí. Sobotní program uzavře od devíti večer koncert kapely Stresor a Rockotéka Rádia Beat v klubu Ponorka v sokolovně. Celý nedělní program bude probíhat na Městském atletickém stadionu v ulici Čs. Armády. Od 10:00 do 14:00 se mohou děti i dospělí radovat ze Sokolské pouti se spoustou atrakcí, mezi 11:30-13:30 se představí nesokolské sportovní kluby s ukázkou svojí činnosti a ve dvě hodiny začnou hromadná cvičení s ukázkami devíti sletových skladeb.

I v Turnově uvidí generálku na XVI. všesokolský slet v neděli 9. června. Program začne v jednu hodinu odpoledne na Náměstí Českého ráje, odkud se vydá sokolský průvod na Stadion Ludvíka Daňka za turnovskou sokolovnou. Tam proběhne ve 14 hodin slavnostní zahájení a pak už se diváci můžou těšit na provedení sletových skladeb. Jde o jeden z vrcholů celoroční akce Sokol republice aneb Sletový rok v Libereckém kraji.