Dánské gymnastky roztančily sokoly v Tyršově domě

/ / AKTUALITY
Na speciálním workshopu v Tyršově domě měli účastníci možnost seznámit se s rytmickou gymnastikou z Dánska. Její základy tu předvedly instruktorky z International Academy Ollerup, Laura Ballentin a Lærke Poulsen.

Dánské lektorky rozhýbaly malé i velké sokoly na prostranství před Tyršovým domem. Zaměřily se hlavně na stabilitu, techniku a pohyb na zemi. Výsledkem workshopu bylo předvedení krátké pohybové variace, ale především přiblížení gymnastické kultury, která je v Dánsku velmi populární. „Naše gymnastika je charakteristická tím, že není tolik soutěživá. Cvičíme různá představení, ale je to spíše hra plná tance a skákání,“ směje se Laura Ballentin, jedna z instruktorek. „Hodně se učíme hrou, je to hodně o zdravém pohybu, o zábavě a radosti. A také o hledání nových přátel,“ uzavírá Lærke Poulsen.

Dívky jsou instruktorkami gymnastiky a zároveň členkami elitního týmu International Academy Ollerup, největší gymnastické školy v Dánsku. Studenti z této školy jezdí už několik let na roční pobyty do cizích zemí nejen po Evropě. Cílem těchto škol je šíření povědomí o dánské gymnastice a vzájemné vzdělávání trenérů. Tento projekt funguje oběma směry, takže trenéři z jiných zemí mají také možnost v Dánsku rok studovat. Výsledkem jsou skvěle proškolení trenéři a vzájemná výměna zkušeností.

Ve čtvrtek dánské gymnastky předvedou své vystoupení v rámci hromadných skladeb. Tak se budeme těšit!