Mistrovství ČR družstev a jednotlivců ve sportovní gymnastice

Po šesti letech proběhla v Praze sletová soutěž ve sportovní gymnastice. Odehrála se v hale Slavie, tedy v blízkosti fotbalového stadionu Eden, kde proběhnou letošní hromadná vystoupení XVI. všesokolského sletu. Hlavním pořadatelem byl Sokol Praha Vršovice, oddíl sportovní gymnastiky, v těsné spolupráci s Českou gymnastickou federací.

Na závod ve třech kategoriích byli pozvaní sokolští gymnasté ze zahraničí i slovenská reprezentace. Soutěž tedy měla mezinárodní rozměr v kategorii mladších žáků, starších žáků a dorostenců a současně byla mistrovstvím České republiky těchto kategorií a kategorie nejmladších žáků. V sobotním prvním sledu startovalo 13 dorostenců (zvítězil Srb Stefan Pavlović ze sokolského družstva Vojvodina z Nového Sad) a v osmi družstvech (první se umístil Sokol Brno I) a v jednotlivcích 48 starších žáků (1. byl Adam Uherka z vítězného brněnského družstva).

V druhém sledu soutěžilo 21 družstev (1. byly SK Hradčany) a 72 jednotlivců mladších žáků (vyhrál Jan Kusák ze Sokola Kladno).  V podvečerních hodinách se navíc v mezinárodním závodě juniorů utkala družstva Německa, České republiky, Polska, Rakouska (uvedena v pořadí, jakým také soutěž sklončila) a družstvo jednotlivců, složené ze dvou slovenských a tří českých závodníků. V jednotlivcích dominoval talentovaný Daniel Ponížil (ČR).

Nedělní dopoledne bylo naplněno finálovými souboji na jednotlivých nářadích mladších, starších žáků a dorostenců. Podrobné výsledky naleznete na stránkách gymfed.cz nebo sokol.eu. Odpolední program patřil nejpočetnější kategorii nejmladších žáků, kde ve dvou sledech usilovalo o prvenství  21 družstev (zvítězily SK Hradčany) a 93 jednotlivců (na prvním místě skončil Josef Neumann z vítězného družstva).

Ve dvou dnech se tedy na Slavii před velkou diváckou kulisou střetlo 50 družstev a 258 jednotlivců. Českých závodníků bylo 227, z toho 104 sokolských. O dostatečný pitný režim účastníků se postaral partner všesokolského sletu, minerální voda Ondrášovka.