Naše furianty zahraje Sokol Kampa i v Národním divadle

/ / AKTUALITY
Náročný program si pro sletovou sezónu vybrali ochotníci z pražského Sokola Kampa. Celý tento rok budou zpříjemňovat večery divákům v Praze i jinde národní klasikou, Stroupežnického Našimi furianty.

Vrcholem série představení bude vystoupení na prknech Národního divadla v den zahájení XVI. všesokolského sletu, tedy 1. července. O tom, o jak velký počin se jedná, svědčí i velikost realizačního týmu: na jevišti se objeví třicet pět herců včetně dětí a osm muzikantů.  S technickým personálem půjde o více než čtyřicet lidí.

Chtěl jsem něco, co se hodí na velká jeviště, protože předpokládám, že opět budeme hrát mimo Prahu v pronajatých krajských anebo městských divadlech a také se před rokem mluvilo o tom, že se možná bude zahajovat v Národním divadle. A na taková jeviště se hodí známá česká klasika. Stroupežnický věděl, pro jaké jeviště píše Naše furianty. A ukázalo se přes mnohé kritické hlasy po prvním uvedení, že to byl nápad výborný,“ říká režisér představení Bohumil Gondík, a dodává: „Naši furianti budou také svou lidovostí dobře ladit se sokolskou myšlenkou kulturně-sportovního spolku.“

Nejbližší představení budou Pražané moci shlédnout už 23. ledna ve vršovickém divadle MANA, kalendář dalších představení najdete zde: http://www.divadlopodpetrinem.cz/?page_id=89 .

Foto: TJ Sokol Kampa