Největší slety se tento víkend odehrály v Děčíně, Hradci Králové a Ostravě

Největší ze série krajských a oblastních sletů, které se odehrály minulý víkend byly ty v Děčíně, Hradci Králové a Ostravě. Účast na každém z nich se pohybovala minimálně kolem tisícovky cvičenců, v Hradci dokonce kolem dvou tisíc.

Hlavní cvičení krajského sletu v Děčíně se uskutečnilo v basketbalové hale v Maroldově ulici, diváci viděli 11 choreografií. Slet se konal opět po šesti letech, zastoupeny byly všechny generace, od dětí až po seniory. I na Královéhradecku se „generálka na Prahu“, vydařila, účastnilo se kolem 2 000 cvičenců. Na stadionu Sokola na Eliščině nábřeží v Hradci se představilo dvanáct hromadných skladeb. Cvičili především členové Sokola ze tří žup Královéhradeckého kraje, doplnili je i cvičenci z dalších krajů a sportovních organizací. Krajský slet v Ostravě byl slavnostně zahájen v sobotu odpoledne průvodem od Čapkovy sokolovny po Sokolské třídě na Masarykovo náměstí, kde proběhnly prezentace sportovní činnosti kombinované s kulturními vystoupeními a závěrečným koncertem. V neděli sokolové odcvičili v Čapkově sokolovně 11 hromadných skladeb, pro děti byly připraveny různé soutěže.

Na obrázky z Děčína se podívejte zde:

A potěšit se můžete i fotkami z Hradce: