Největší slety uplynulého víkendu viděla Plzeň, Přerov, Uherský Brod a Votice

/ / AKTUALITY, Uncategorized
Šňůra regionálních sletů pokračovala minulý týden posledními velkými krajskými a oblastními slety. 16. června se odehrál oblastní slet v Plzni-Lobzích a tentýž den krajské slety v Přerově, v Uherském Brodě a ve Voticích. Poslední župní slet je plánován tento týden v Bystřici pod Hostýnem.

Oblastní slet v Plzni-Lobzích přilákal na 1 000 cvičenců z celého regionu. Ti předvedli skladby pro XVI. všesokolský slet v sobotu odpoledne odpoledne na hřišti T. J. Sokol Plzeň-Letná v Republikánské ulici.

V Přerově se na stadiónu Spartaku se sešlo skoro 1 700 účastníků ze střední Moravy. Diváci viděli 11 hromadných skladeb,již před tím se ale vydal z náměstí T. G. Masaryka atraktivní sokolský průvod.

V Uherském Brodě se vše odehrálo na místním sokolském stadiónu. Krajského sletu se zúčastnilo na 1 000 sokolů z župy Komenského, Hanácké a Valašské, ale také hostů z ostatních žup a přátel ze Slovenska. Diváci shlédli 9 hromadných sletových skladeb provšesokolský slet a 3 skladby v podání hostů I.ACAerobic Uherský Brod a roztleskávačky Třpytky z Nivnice.  I v Uherském Brodě prošel městem sokolský průvod. Jako součást sletu byla také připravena výstava ze sokolské činnosti jednotlivých žup a jednot.

Ve Voticích se sokolové a jejich fanoušci sešli na fotbalovém stadionu, kde aktivní účastníci předvedli 9 hromadných skladeb.

Podívejte se na fotografie z Uherského Brodu:

A takto vypadalo ve Voticích: