Největší slety uvidíte o víkendu v Plzni, Přerově, v Uherském Brodě a ve Voticích

Šňůra regionálních sletů pokračuje i tento týden – těmi největšími akcemi bude 16. června oblastní slet v Plzni-Lobzích a tentýž den krajské slety v Přerově, v Uherském Brodě a ve Voticích. Opět se můžete těšit na ukázky hromadných cvičení pro XVI. všesokolský slet i zajímavé doprovodné akce.

Oblastní slet v Plzni-Lobzích přilákal na 1 000 cvičenců z celého regionu a místní doufají i v hojnou účast diváckou. Začíná se ve tři hodiny odpoledne na hřišti T. J. Sokol Plzeň-Letná na Republikánské ulici.

V Přerově se na stadiónu Spartaku sejde skoro 1 700 účastníků ze střední Moravy. V sobotu od 15:00 uvidí diváci 11 hromadných skladeb, které cvičenci předvedou i na XVI. všesokolském sletu. Již ve 14:15 se ale vydá z náměstí T. G. Masaryka atraktivní sokolský průvod. Podrobnější informace o sletu najdete na stránkách zupastredomoravska.cz.

V Uherském Brodě se vše odehraje na místním sokolském stadiónu. Krajského sletu se zúčastní na 1 000 sokolů z župy Komenského, Hanácké a Valašské, ale také hostů z ostatních žup a přátel ze Slovenska. Od 14 hodin uvidí diváci 9 hromadných sletových skladeb pro XVI. všesokolský slet a 3 skladby v podání hostů I.ACAerobic Uherský Brod a roztleskávačky Třpytky z Nivnice.  Ještě před tím se ve 13:30 vydá z náměstí T. G. Masaryka atraktivní sokolský průvod. V rámci sletu dále proběhne výstava ze sokolské činnosti jednotlivých žup a jednot. Podrobnější informace o sletu najdete na stránkách sokolub.wbs.cz.

Ve Voticích se sokolové a jejich fanoušci sejdou na fotbalovém stadionu, kde od 14 hodin aktivní účastníci předvedou 9 hromadných skladeb.

Poměrně hojná účast je ale očekávána i na župním sletu ve středočeských Pečkách. Slet Tyršovy župy se uskuteční na pečeckém fotbalovém hřišti, kde se po zkouškách v sobotu a v neděli dopoledne představí většina sletových skladeb. Hlavní vystoupení se odehraje v neděli od 13:30.