Oslavme společné století!

/ / AKTUALITY
V roce 2018 nás čeká kulaté výročí, které přímo vybízí k velkým oslavám. Bude to už sto let od vzniku samostatného československého státu. A za to naše společné století jsme my Češi a Slováci zažili tolik příběhů, které by měly být stále připomínány. Jsme hrdí, že i Sokol a XVI. všesokolský slet je součástí oficiálních oslav výročí. Další akce si vyberte si z bohaté nabídky na www.spolecnestoleti.cz!

Vše začalo rokem 1918, kdy se naše společné touhy o svrchovaném státě proměnily ve skutečnost a přijali jsme jako našeho prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Dalším důležitým milníkem, na který můžeme být právem hrdí, je rok 1968 a takzvané “pražské jaro”, kdy jsme se pokusili vymanit z diktatury, byť tento náš společný pokus byl ukončen okupací.

A v neposlední řadě rok 1993, kdy proběhl mírumilovný a poklidný rozchod, který ocenil celý civilizovaný svět, a díky němu mohly vzniknout dva nové, zcela suverénní státy, v prostoru integrující se Evropy. Historie pokračuje dál, ale my k sobě máme stále blízko. Buďme proto hrdí na to, odkud pocházíme, a to v tom nejryzejším slova smyslu. Připomeňme si události bouřlivé, radostné i ty tragické. Inspirujme se osobnostmi, které nás svým myšlením posouvaly kupředu.

Oslavme společné století – na stránkách www.spolecnestoleti.cz najdete spoustu výstav, koncertů a dalších programů, které vám umožní si připomenout letošní výročí. Najdete zde i mnoho akcí, které můžete absolvovat s dětmi a zábavnou formou je seznámit s naší bohatou historií. Vybírat si můžete podle konkrétního času i místa, kde byste chtěli některou část nabídky absolvovat.

Je toho opravdu hodně, takže přejeme šťatsnou ruku!