V prvním červencovém týdnu můžete jako diváci navštívit na několika místech v Praze pódiová vystoupení. Na čtyřech pódiích se vystřídají skupiny z České republiky i řada zahraničních skupin např. z Dánska, Brazílie, Srbska, USA, Slovinska či Srbska. Pestrý program nabídne taneční, gymnastická i folklorní čísla.

Přehled vystoupení na pódiích po dnech
1. července 2018 – neděle
Tyršův dům 15:30 – 18:00
2. července 2018 – pondělí
Staroměstské náměstí 14:30 – 17:00
Malostranské náměstí 14:30 – 16:30
OC Eden 15:00 – 17:15
Tyršův dům 18:00 – 20:00
3. července 2018 – úterý
Staroměstské náměstí 14:00 – 16:00
Malostranské náměstí 14:30 – 16:30
OC Eden 14:30 – 17:00
4. července 2018 – středa
Staroměstské náměstí 14:30 – 16:30
Malostranské náměstí 14:30 – 16:00
OC Eden 14:30 – 17:00

Pozn. přehled skupin i jejich vystoupení najdete na dalších stránkách

Workshopy otevřené pro všechny zájemce

2. července 2018 – pondělí OC Eden

15:00 – 17:00 Taneční odpoledne s Helenou Peer (Česká republika)

Ve čtyřech 20 minutových blocích si příchozí vyzkouší a naučí od autorky FitJazzu® Heleny Peer, FitJazz® variace, latinské tance Salsu a Bachatu nebo krokovku ze Světové gymnaestrády v Helsinkách 2016. Zúčastnit se může každý kdo má rád pohyb, tanec a dobrou náladu. Mezi jednotlivými bloky pak můžete podpořit vystoupení českých skupin na pódiu.

Poznámka: není nutná rezervace místa, akce se koná za každého počasí

2. července 2018 – pondělí Tyršův dům

16:40 – 17:40 Rytmická gymnastika International Academy Ollerup (Dánsko)

Na tomto workshopu se účastníci seznámí se základy dánské rytmické gymnastiky. Zaměříme se na činnost na zemi, stabilitu a techniku. Použijeme tělo jako náčiní a výsledkem workshopu bude naučení se krátké pohybové variace. Vítán je kdokoli, kdo se zajímá o rytmickou gymnastiku, nicméně úroveň workshopu bude pro středně pokročilé až pokročilé.

Poznámka: workshop bude překládán do českého jazyka, při špatném počasí akce proběhne v tělocvičně T1, není nutná rezervace místa

3. července 2018 – úterý OC Eden

14:30 – 17:00 Jóga s Jitkou Hilgert (Česká republika)

Ve třech 15 minutových blocích si příchozí vyzkouší a naučí základní jógové pozice a sestavy ve stoje. Zúčastnit se může každý, cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie. Mezi jednotlivými bloky můžete podpořit vystoupení českých skupin na pódiu.

Poznámka: není nutná rezervace místa, akce se koná za každého počasí

4. července 2018 – středa Tyršův dům

17:00 – 17:50 Street dance Gerlev P.E. and Sports Academy (Dánsko) Zabýváme se moderním tancem a tanečními styly hip-hop, locking, jazz a dance hall. Vytváříme zkušenosti, rozpoutáváme radost z pohybu a vymýšlíme pro účastníky workshopu výzvy po stránce estetické, fyzické i technické.

Poznámka: workshop bude překládán do českého jazyka, při špatném počasí akce proběhne v tělocvičně T1, není nutná rezervace místa

18:00 – 18:50 Parkour Gerlev P.E. and Sports Academy (Dánsko) Během workshopu prozkoumáte potenciál vlastního těla a svou duševní a fyzickou sílu. Ukázka tréninku je pro kohokoli, nezáleží na pohlaví, zkušenosti nebo fyzické kondici. Hravě a tvořivě pojatý trénink se zaměřuje na rovnováhu, sílu, koordinaci, dynamičnost, vytrvalost, přesnost a uvědomění si prostoru.

Poznámka: workshop bude překládán do českého jazyka, při špatném počasí akce proběhne v tělocvičně T1, není nutná rezervace místa

Závěrečné večerní setkání v Tyršově domě pro účastníky sletu

6. července 2018 – pátek 18:00 – 21:45

Pojďte si popovídat, sdělit dojmy, zatančit a pobavit se. Na nádvoří Tyršova domu budou připraveny stánky s možností občerstvení pro příchozí diváky a vystupující.

Program na slavnostním nádvoří Tyršova domu

18:00 DJ Josef Melen - disco

18:30 – 19:30 Stand Up Comedy – to nejlepší od těch nejlepších pražských řečníků

19:30 – 20:00 DJ Josef Melen - disco

20:00 – 20:30 Divadelní improvizace – divadlo s postavami a tématy na vaše přání

20:30 – 21:45 DJ Josef Melen - disco

Program v sálech Michnova paláce

18:00 – 21:00 Tančírna – společenské tance pod vedením profesionálního lektora

Program pódiových vystoupení podle skupin*

1. července 2018 – neděle

Tyršův dům Zkoušky:12:40 – 15:15 Vystoupení: 15:30 – 18:00

Vystoupení:

CZ01, D01, SRB13, DK09, CZ03, SRB14, CZ02, DK02, DK02, USA01, SLO01, SLO02, SLO11, SLO03,SLO04, SLO05, SLO06, SK01, DK01, DK08, CZ03

2. července 2018 – pondělí

Staroměstské náměstí Vystoupení: 14:30 – 17:00

Vystoupení:

CZ12, CZ20, SRB01, RU01, SRB04, SRB03, CZ13, CZ37, DK02, DK03, SRB05, CZ14, SRB06, DK08, CZ15, CZ16, CZ17, CZ18, CZ19, PL01, CZ37, CZ21, GR01, BR02, CZ22, GR02, CZ23

Malostranské náměstí Vystoupení: 14:30 – 16:30

Vystoupení:

SLO12, SK02, BR01, CZ05, SK03, CZ06, DK05, SLO11, SLO02, SLO03, CZ08, SRB07, CZ09, SRB08, SRB09, CZ37, BR01, SRB10, DK04, CZ29, SRB11, RU02, SRB12, CZ11, CZ29, CZ20, CZ04

OC Eden Vystoupení: 15:00 – 16:30

Vystoupení a workshopy:

CZ01, WS4, CZ38, CZ07, CZ31, WS5, CZ25, CZ34, WS6, CZ10, CZ33, WS7

Tyršův dům Vystoupení: 18:00 – 20:00

Vystoupení:

CZ02, DK09, SLO07, SLO08, SLO09, SRB13, SRB14, SK01, USA01, SLO01, SLO02, SLO11, SLO03, SLO04, SLO05, SLO06, DK01, SLO07, SLO08, SLO09, CZ02

3. července 2018 – úterý

Staroměstské náměstí Vystoupení: 14:00 – 16:00

Vystoupení:

SK02, DK04, CZ05, SK03, RU02, DK05, CZ08, SRB07, DK09, CZ09, SRB08, SRB09, SRB10, CZ10, SRB11, CZ40, RU01, SRB12, CZ04, CZ06

Malostranské náměstí Vystoupení: 14:30 – 16:30

Vystoupení:

CZ12, SRB01, SRB03, CZ13, SRB04, DK02, DK03, SRB05, CZ14, SRB06, CZ15, CZ16, CZ17, CZ18, CZ19, PL01, CZ21, GR01, BR02, CZ22, GR02, CZ23

OC Eden Vystoupení: I. blok 14:30 – 15:30, II. blok 16:00 – 17:15

Vystoupení:

I. blok

P01, SLO10, BY01, CZ29, WS8, RCH01

II. blok

CZ25, CZ32, CZ31, WS10, CZ33, CZ34, CZ20, CZ39, CZ07, WS9

4. července 2018 – středa

Staroměstské náměstí Vystoupení: 14:30 – 16:30

Vystoupení:

CZ01, CZ38, CZ13, P01, CZ22, SLO10, CZ23, BY01, CZ14, SLO11, CZ15, CZ16, CZ17, CZ18, CZ19, CZ12, RU02, DK04, CZ09, RU01, CZ40, GR01, CZ38, DK05, GR02

Malostranské náměstí Vystoupení: 14:30 – 16:00

Vystoupení:

CZ06, SRB07, CZ05, SRB08, SRB09, SRB10, CZ41, CZ10, DK08, SRB11, CZ39, CZ04, SRB12, DK09, CZ20, CZ01

OC Eden Vystoupení: 14:30 – 17:00

Vystoupení:

RCH01, CZ24, CZ26, CZ27, CZ28, CZ35, CZ30, CZ07, CZ31, CZ36, CZ24, CZ25, CZ33, CZ34, CZ11

* Změna programu vyhrazena

Doprava k pódiím

Tyršův dům tramvaj č. 9 → zastávka Újezd

tramvaj č. 12, 15, 20, 22 → zastávka Hellichova

Staroměstské náměstí metro trasa A → stanice Staroměstská (dále pěšky cca 8 minut)

metro trasa A, B → stanice Můstek (dále pěšky cca 10 minut)

Malostranské náměstí tramvaj č. 12, 15, 20, 22 → zastávka Malostranské náměstí

OC Eden tramvaj č. 4, 6, 7, 22, 24 → zastávka Slávia

autobus č. 150, 135, 136, 213 → zastávka Slávia

Bližší informace o městské hromadné dopravě v Praze se dozvíte na www.dpp.cz

Organizační informace

Hudbu k vystoupením je nutné zaslat nejpozději do 20. 6. 2018 na adresu mhybner@sokol.eu. Nahrávka ideálně ve formátu MP3 (nejvyšší možná kvalita), případně lze po domluvě zaslat poštou Audio CD. Soubor pojmenovat kódem a názvem vystoupení.

Vystupující skupiny se dostaví k šatnám nejpozději 30 minut před časem vystoupení na pódiu. Vedoucí skupiny se přihlásí u vedoucího pódia nebo jím pověřené osoby. Prosíme respektujte pokyny pořadatelů.

Vstup do prostoru u pódia a do šaten bude možný pouze po předložení sletového průkazu. Bez sletového průkazu nebudete vpuštěni k šatnám a pódiu! Doporučujeme nebrat s sebou cenné věci.

Pro vystupující bude připravena Ondrášovka.

Vystupující v Tyršově domě po převléknutí v šatně budou mít možnost rozcvičení v tělocvičně T1 a z ní nastupují na plochu.

Na nádvoří Tyršova domu budou připraveny stánky s možností občerstvení pro příchozí diváky a vystupující.

Komunikace

Doporučujeme vystupujícím na pódiích přihlásit se do facebookové skupiny Pódia / Stages XVI.VS 2018 (http://www.facebook.com/groups/podiaslet/ ), kam budeme umísťovat aktuální informace z průběhu akce (zdržení - urychlení programu, foto a video dokumentace apod.). Zároveň můžete komunikovat s organizátory apod.

Seznam vystoupení

Kód / Code Země / Country Organizace / Organisation Skupina / Group Vystoupení / Performance
BR01 Brasil State University of Campinas - UNICAMP Livia Pasqua Capoeira
BR02 Brasil State University of Campinas - Unicamp Grupo Ginastico Unicamp Ânima Flutú
BY01 Belarus Belarussian federation of general gymnastic Yana Lukavets and Aliaksandra Yakushava In the shirt
CZ01 Česká republika Vzdělavatelský odbor České obce sokolské Sokolská stráž Republika
CZ02 Česká republika T. J. Sokol Kunvald T.J. Sokol Kunvald Sokolské retro
CZ03 Česká republika Sokolská Župa Barákova Inspirace hudbou Vivat Vivaldi
CZ04 Česká republika T.J. Sokol Opava Sokol Opava Pradleny
CZ05 Česká republika ASPV KHK Vltava - cvičenky ASPV KHK Vltava
CZ06 Česká republika T. J. Sokol Rychvald Ritmo - lady Baby z ABBY
CZ07 Česká republika T. J. Sokol Doudleby nad Orlicí Floriteam Když nemůžeš tak přidej
CZ08 Česká republika TJ DIOSS Nýřany TJ DIOSS Nýřany Romance
CZ09 Česká republika T.J. Sokol Opava Sokol Opava Láska a závist
CZ10 Česká republika T. J. Sokol Valašské Meziříčí Lopika Koloběh života
CZ11 Česká republika T. J. Sokol Huntířov nad Jizerou Wellnes team Sokol Huntířov nad Jizerou Step aerobik - Flashdance
CZ12 Česká republika T. J. Sokol Dvůr Králové nad Labem Teamgym Junior III Teamgymová pódiová skladba
CZ13 Česká republika T. J. Sokol Jičín Step team 9-10 let Rio
CZ14 Česká republika T. J. Sokol Jičín Step team 9-10 let Dívky v plamenech
CZ15 Česká republika Česká asociace sportu pro všechny Třebíč Pavouci
CZ16 Česká republika Česká asociace sportu pro všechny Třebíč Zbojnické historky
CZ17 Česká republika Česká asociace sportu pro všechny Třebíč Po práci zábava
CZ18 Česká republika Česká asociace sportu pro všechny Moderní gymnastika Praha Je Veux
CZ19 Česká republika Česká asociace sportu pro všechny Senioři ČASPV Brekekeke
CZ20 Česká republika T. J. Sokol Valašské Meziříčí TŠ Sokol Dance Las Perlitas Mexické tance
CZ21 Česká republika Speciální škola pro sluchově postižené HK Divadlo beze slov Děti ráje
CZ22 Česká republika T. J. Sokol Jičín Step team 9-10 let Water cup
CZ23 Česká republika T. J. Sokol Jičín Step team 9-10 let Punkerky
CZ24 Česká republika T. J. Sokol Praha - Libuš Komorní ženský pěvecký sbor LIBUŠE Sborový zpěv sokolských a vlasteneckých písní
CZ25 Česká republika T. J. Sokol Doudleby nad Orlicí Floriteam Babeta
CZ26 Česká republika T. J. Sokol Martínkov Martínek Na bílý hoře
CZ27 Česká republika T. J. Sokol Martínkov Martínek Měl Adam spoustu synů
CZ28 Česká republika T. J. Sokol Martínkov Martínek Sedláci
CZ29 Česká republika T. J. Sokol Hronov Rozpustilé bábinky Druhý dech
CZ30 Česká republika T. J. Sokol Martínkov Džbánek Borověnka
CZ31 Česká republika T. J. Sokol Velké Bílovice T. J. Sokol Velké Bílovice Kordula
CZ32 Česká republika T. J. Sokol Hronov Rozpustilé bábinky Pekař
CZ33 Česká republika T. J. Sokol Doudleby nad Orlicí Floriteam Uklízečky
CZ34 Česká republika T. J. Sokol Dobříš Seniorky Sokol Dobříš Cvičení s gumou + Tak abyste to věděla
CZ35 Česká republika T. J. Sokol Martínkov Džbánek Špacírka
CZ36 Česká republika T. J. Sokol Martínkov Džbánek Naše žínky
CZ37 Česká republika T. J. Sokol Dobříš Rope skipping Rope skipping
CZ38 Česká republika T. J. Sokol Písek Fearless Kráska a zvíře
CZ39 Česká republika T. J. Sokol Písek Five Fellas Silová akrobacie
CZ40 Česká republika T. J. Sokol Královské Vinohrady Moderní gymnastika
CZ41 Česká republika T. J. Sokol Hlubočepy Oddíl sportovní všestrannosti Akrobacie + Loupežníci
D01 Germany Lužicki Srbi Serbska rejowanska skupina Smjerdźaca Malá prezentace srbského folkloru
DK01 Denmark NfS Vejle Spring Team NfS Vejle Spring Team Remember me Name
DK02 Denmark International Academy - Ollerup Ollerup - Girls Team Wave after wave
DK03 Denmark International Academy - Ollerup Ollerup - Girls Team City trouble
DK04 Denmark DGI Midtjylland L2017 motion M/K L2017 motion M/K
DK05 Denmark Glad gymnastik m/k Glad gymnastik m/k Glad gymnastik m/k
DK08 Denmark Gerlev Sports Academy Gerlev Performance Team Gerlev Dance and Parkour Performance
DK09 Denmark DGI Maribo Soellested Team Vikings Happy
GR01 Greece Lycee Leonin Hellas Lycee Leonin Hellas Escape
GR02 Greece Lycee Leonin Hellas Lycee Leonin Hellas Emotion
P01 Portugal Ginarte Dreamteam Hip Hop
PL01 Poland Polski Sokol
RCH01 Chile Villa san Bernardo Villa san Bernardo Písně a tance ze středu severu a jihu Chile
RU01 Russia Ariadna Ariadna Flying balls
RU02 Russia Kirovets - Narvskaia zastava Kirovets - Narvskaia zastava Glory to a woman
SK01 Slovenská republika SOKOL SOŠ Trebišov a SOKOL Vranov nad Topľou SOKOL SOŠ Trebišov a SOKOL Vranov nad Topľou Mladé Slovensko
SK02 Slovenská republika Olympia při OK Prievidza Olympia při OK Prievidza Roztancované okamihy
SK03 Slovenská republika Olympia při OK Prievidza Olympia při OK Prievidza Jabĺčko
SLO01 Slovenia Telovadno društvo Sokol Brežice Telovadno društvo Sokol Brežice Le naprej! / Keep on!
SLO02 Slovenia Športno društvo Sokol Bežigrad Estelle How to train your dragon
SLO03 Slovenia Športno društvo Sokol Bežigrad Barbara Krašovec Hallelujah
SLO04 Slovenia Sokol Bežigrad & Sokol Brežice Sokol Bežigrad & Sokol Brežice 1 Trampet jumps
SLO05 Slovenia Športno društvo Sokol Bežigrad Gymnastic veterans Performance of gymnastic veterans on parallel bars
SLO06 Slovenia Športno društvo Sokol Bežigrad Sokol Bežigrad & Sokol Brežice 2 Bežigrajska sokolska vaja / Bežigrad sokol exercise
SLO07 Slovenia Metliški Sokoli Metliški Sokoli Stick routine Ponosni nase
SLO08 Slovenia Metliški Sokoli Metliški Sokoli Stick routine accompained by Radetzky March
SLO09 Slovenia Metliški Sokoli Metliški Sokoli Two formations
SLO10 Slovenia Športno društvo Moj klub Moj klub ballet Esmeralda and friends
SLO11 Slovenia Športno društvo Sokol Bežigrad Estelle The Only One
SLO12 Slovenia Športno društvo Moj klub Pole dance Becoming legends
SRB01 Serbia Sokol Unit Vojvodina DANS ensemble Focus, change, retrograde
SRB03 Serbia Sokol Unit Vojvodina Aerobic gymnastics 1 The Race
SRB04 Serbia Sokol Unit Vojvodina Aerobic gymnastics 2 Single ladies
SRB05 Serbia Sokol unit “Belgrade” Matica Zero gravity Zero gravity acrobatics
SRB06 Serbia Sokol Unit Batajnica Sokol Unit Batajnica The rhythm of youth
SRB07 Serbia Gimnastičko ritmički soko klub,Ru rit ma" GYM-STARS Explosive I
SRB08 Serbia Gimnastičko ritmički soko klub,Ru rit ma" GYM-STARS Explosive II
SRB09 Serbia Sokol Unit Batajnica Sokol Unit Batajnica Follow me
SRB10 Serbia Sokol gymnastic club “ES-EM” Never alone Good vibes only
SRB11 Serbia Sokol gymnastic club “ES-EM” Sremice My music my amusement
SRB12 Serbia Sokol gymnastic club “ES-EM” Sremice First flight
SRB13 Serbia Sokol Unit Batajnica Sokol Unit Batajnica Wonderful movements
SRB14 Serbia Sokol unit “Belgrade” Matica Zero gravity Zero gravity minitramp
USA01 United States of America American Sokol American Sokol Sokol Baby Yeah!
WS1 Denmark International Academy - Ollerup Workshop Rytmická gymnastika / Rhytmic gymnastics workshop
WS2 Denmark Gerlev Performance Team Workshop Street dance
WS3 Denmark Gerlev Performance Team Workshop Parkour
WS4 Česká republika Helena Peer Workshop Krokovka WG 207 / Flash Mob WG 2016
WS5 Česká republika Helena Peer Workshop Fitjazz variace / Fitjazz Dance
WS6 Česká republika Helena Peer Workshop Latina - Salsa / Latin Dance - Salsa
WS7 Česká republika Helena Peer Workshop Sólo Latina - Bachata / Solo Latin Dance - Bachata
WS8 Česká republika Jitka Hilgert (Unie jógy) Workshop Jóga
WS9 Česká republika Jitka Hilgert (Unie jógy) Workshop Jóga
WS10 Česká republika Jitka Hilgert (Unie jógy) Workshop Jóga
TOP