Předsletový svátek volejbalu v České Třebové

/ / AKTUALITY
 V atraktivní volejbalovou arénu se o víkendu přeměnila hala ZŠ Nádražní v České Třebové. Konalo se zde mezinárodní volejbalové utkání mužů tří zemí na podporu XVI. všesokolského sletu. Kvalitní volejbal v podání dvou výběrů družstev České obce sokolské a sportovců z Polska a Rakouska nabídl divákům v České Třebové skvělou volejbalovou podívanou.

Kromě toho připravil organizační tým pod vedením zkušeného Lubomíra Vašiny divákům třeba i DJ s bubny a taneční vystoupení o přestávkách. Ve čtyřech utkáních se nejprve hrály semifinálové partie. V první zvítězil výběr Polska nad výběrem ČOS ČR 1 3:0 na sety a stejným poměrem vyhrál výběr ČOS ČR 2 nad hosty z Rakouska.  Třetí místo si nakonec vybojovali hráči ČOS ČR 1 nad rakouským výběrem, když zvítězili v poměru 3:1. Opravdovým vyvrcholením byl boj o první místo, který začal v 19 hodin před zaplněnou halou. Mnoho dlouhých výměn a pestrých útočných kombinací a obranných zákroků zvedal diváky ze sedadel, které burcoval nejenom speakr utkání, ale hlavně hráči samotní svým profesionálním výkonem a nasazením.

Na závěrečném ceremoniálu za přítomnosti rozhodčích, podavačů, zapisovatelů  a ostatních organizátorů se jednatel ČOS bratr Těšitel, za župu Pippichovu její starosta bratr Kalous, předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta, starosta města Česká Třebová Jaroslav Zedník, předseda OV ČVS Jan Motl, starosta TJ. Sokol Česká Třebová II. a hlavní organizátor Lubomír Vašina ujali předávání pohárů, diplomů, medailí a věcných cen. Celý sobotní program byl zaznamenán kameramanem ČOS a část programu natáčela i Česká televize, kdy tento materiál bude použit k propagaci XVI. všesokolského sletu.