Siluety inspiroval Hoop Dance

/ / AKTUALITY
Skladba Siluety autorek Elišky Karešové a Kateřiny Karešové, primárně určená pro dorostenky a mladší ženy, se inspiruje novým moderním tanečním směrem hoop dance. O pokračujících nácvicích hovoříme s autorkami.
Jak pokračují nácviky a jak jste s nimi spokojeny?
Od začátku nového školního roku začaly cvičenky tvořit nácvičné skupiny a mohl tak proběhnout nácvik prvních oddílů, v kterých se cvičí bez obruče. Od října pak mohl začít plnohodnotný nácvik skladby s náčiním. Máme za sebou také druhý nácvičný sraz, po němž župní vedoucí umí skladbu úplně celou.
Nyní mohou předávat znalosti vedoucím v jednotách a ty se začínají věnovat nácviku jednotlivých oddílů. Župní vedoucí přijely na sraz připraveny a bylo na nich znát, že si již zopakovaly první část skladby, kterou se naučily na srazu prvním.
Naplnily se očekávané počty cvičenců ve vaší skladbě?
Ano, více než to. Náš původní záměr byl kolem 960 cvičenců. Tento odhad se odvíjel od počtu cvičenek ve skladbě pro dorostenky a mladší ženy na minulém sletu. Nakonec se nám přihlásilo větší množství cvičenek, než byl původní odhad a skladba se tak bude cvičit ve dvou garniturách. Máme radost, že o naši skladbu je tak velký zájem. Naše skladba je důkazem velkého množství nadšených mladých cvičenek Sokola.
Došlo od předvedení u vaší skladby k některým úpravám?
Již na slavnostním předvedení jsme byly se skladbou plně spokojeny. Nebylo tedy třeba na skladbě nic měnit. Změna byla pouze v barevnosti obručí, kterou jsme plánovaly již při nácviku. Listopadové předvedení nás pouze ujistilo v našem názoru, že nejefektivnější bude čistě stříbrná obruč bez dalších
barev. Upustily jsme tak od záměru vícebarevných obručí, které se při točení obručemi slévaly. (Pozn. red.: fotografie na této straně je z „předváděčky“ v listopadu 2016, ještě bez nových obručí.)
Jak přijali cvičenci hudbu?
Cvičenky jsou z hudebního doprovodu nadšené. Právě dobře zvolená hudba možná byla pro mladou generaci důvodem, proč se tolik cvičenek rozhodlo skladbu nacvičovat. Může se zdát, že tak výrazná hudba v podání skupiny Mandrage se velmi brzy omrzí, ale dle vlastních zkušeností můžeme potvrdit, že tomu tak není.
Co se při nácvicích projevuje pro cvičence nejtěžší?
Nejtěžší jsou pravděpodobně prvky se dvěma obručemi, které cvičí vybrané cvičenky. Prvky jsou těžší na koordinaci, ale i tyto prvky jsou po chvíli tréninku zvladatelné pro všechny cvičenky. Na druhém srazu jsme se o tom přesvědčily.