Sletový florbalový pohár vyhrála česká akademická reprezentace

/ / AKTUALITY
 Celkem šest utkání mohli od pátku 17. června do neděle 19. června zhlédnout diváci v rámci Sletového florbalového poháru k XVI. všesokolskému sletu a ke 100. výročí založení Československa. Mezinárodní punc dodala střetnutí účast akademické reprezentace Slovenské republiky, kterou doplnila také akademická reprezentace České republiky.

Obě družstva pojala turnaj jako přípravu na blížící se Akademické Mistrovství světa v polské Lodži. Vedle obou národních týmů se na turnaji představila superligová družstva Sokola Pardubic a domácího Sokola Královských Vinohrad. Turnaj, který pořádala jednota Sokola Královské Vinohrady za podpory České obce sokolské, se konal ve sportovní hale v pražských Riegrových sadech, v jednom z největších sokolských areálů vůbec.

Úvodní páteční střetnutí se neslo v duchu sokolského derby mezi domácími Vinohrady a hosty z Pardubic. Zkušenější celek hostí od počátku tahal za delší konec, ale Vinohrady nakonec zvládly svého soupeře dostat pod tlak. Více než prohru 3:5 však ze závěrečného náporu nevytěžily.

Sobota měla na programu tři utkání. Nejdříve si Pardubice poradily v divokém utkání 12:6 s mladým výběrem ze Slovenska, který ještě večer inkasoval vysokou prohru od českých akademiků. Ti odpoledne přehráli i výběr domácího Sokola Vinohrady v poměru 7:1.

Dramatické bitvy pak přinesl poslední den turnaje. V přímém souboji o třetí místo se nejprve dlouho schylovalo k překvapení. Domácí Vinohrady nechytly tempo utkání a mladíci ze Slovenska téměř celý zápas vedli. Ještě v průběhu třetí třetiny to za stavu 1:4 vypadalo na medaile pro Slovensko, ale domácí nakonec zvládli zápas několika brankami otočit. Konečný výsledek 6:5 a třetí místo pro Sokol Královské Vinohrady. Snad ještě dramatičtější byl souboj o zlato mezi Sokolem Pardubice a Českou republikou. Pardubice svému soupeři zle zatápěly a většinu utkání vedly. Velmi rychlý zápas s množstvím branek pro sebe urvali čeští akademici až v samotném závěru. Výsledek 9:7 a zlaté medaile pojistil český výběr gólem do prázdné brány.

Zlato ze sletového poháru tak bere tým České republiky, stříbro získal tým Sokola Pardubice. Bronzové medaile pak zůstávají na domácí půdě Sokola Královské Vinohrady.

Zúčastnění týma odehrály zápasy s těmito výsledky:

TJ SKV – Sokol Pardubice 3:5
Sokol Pardubice – Slovensko 12:6
TJ SKV – Česká republika 1:7
Česká republika – Slovensko 15:0
TJ SKV – Slovensko 6:5
Sokol Pardubice – Česká republika 7:9

Konečné pořadí vypadalo takto:

1. Česká republika
2. Sokol Pardubice
3. TJ Sokol Královské Vinohrady
4. Slovensko