Sokol Gala strhl O2 arenu

/ / AKTUALITY
Již potřetí v novodobé historii sletů byl součástí hlavního týdne XVI. všesokolského sletu program Sokol Gala – přehlídka toho nejlepšího, co mohou sokolové v oblasti výkonnostního a vrcholového sportu nabídnout. Strhující představení, připravené spolu se souborem La Putyka, doslova elektrizovalo diváky v O2 areně.

Divákům zde předvedlo své dovednosti na 500 vystupujících – zástupců více než 20 tradičních i méně tradičních sportů zastoupených v České obci sokolské – a také zahraniční hosté z Kanady, Dánska a Slovinska. Pořad byl komponovaný ze sportovních a tanečních vystoupení, doprovázený unikátními archivními záběry slavných sokolských sportovců a mluveným slovem komentátorů. Vedle sportů, které se představily na Sokol Gala v minulých sletech, byly k vidění i některé premiéry. V programu se objevil akrobatický rokenrol, badminton, basketbal, moderní gymnastika, capoeira, florbal, házená, judo, krasojízda, mašeři, mažoretky, rope skipping, sportovní gymnastika, stolní tenis, šerm, šplh, taekwondo, taneční sport, tenis, trampolíny, teamgym, volejbal a zápas. Mezi sportovci, kteří v programu vystoupili, bylo mnoho mistrů republiky nebo účastníků i medailistů z mistrovství Evropy a světa.

Z hromadných tělocvičných skladeb se v Sokol Gala ukázkou prezentovala skladba Cirkus. Celý program, včetně úvodního vystoupení souboru La Putyka byl orámován motivem stoletého výročí vzniku československého státu. Sokol Gala 2018 zaznamenal i jednu velkou premiéru: převážná část vystoupení byla živě doprovázena stohlavým orchestrem pod vedením Joela Hány. Základ tohoto hudebního tělesa tvořil Symfonický orchestr Sokola Brno I a Police Symphony Orchestra.

Součástí programu bylo také vyhlášení letošní ceny pro sokolskou sportovní legendu roku. To získali atletka a olympionička Olga Oldřichová a legenda českých skokanů na lyžích, reprezentant a trenér Zdeněk Remsa.

Česká televize přenášela pořad na webu ČT sport (www.ctsport.cz) v přímém přenosu. Ve středu ČT sport nabídne také 120minutový záznam i na „klasické“ televizní obrazovce.

Můžete si tak ještě jednou vychutnat nádherný večer v O2 areně i skvělou atmosféru, kterou zde svým bratřím, sestrám i hostům sokolové vytvořili. A třeba si s nimi znovu na závěr zazpívat nejslavnější sokolskou skladbu…