Sokolové nabídnou v Dobrušce kvalitní badminton

O víkendu 2.-3.června pořádá Sokol z východočeské Dobrušky turnaj smíšených družstev výběrů Polska, Slovenska, ČR a hráčů ČOS. Bude se hrát ve sportovní hale průmyslové školy, akce je sletovou soutěží při příležitosti konání XVI. všesokolského sletu 2018. Turnaj začne v sobotu v 10 hodin.

Turnaj bude odehrán systémem “každý s každým”. Stávající pavouk má zatím podobu 1-4, 2-3, 1-3, 2-4 v sobotu, 1-2 a 3-4 v neděli. Kdo konkrétně se tak kdy střetne se totiž dozví diváci až v sobotu ráno, kdy budou čísla nalosována a přiřazena jednotlivým týmům. Jednotlivé zápasy pak budou odehrány experimentálním způsobem na tři vítězné sety do 11 bodů. Počet zápasů v utkání bude osm, stejně jako v extralize.

Míče do hry dodává Česká obec sokolská, od níž hráči obdrží malou pozornost. ČOS rovněž ve spolupráci s městem Dobruška pro účastníky sletového turnaje pořídila poháry, diplomy a originální medaile. Všichni také obdrží trička vyrobená k příležitosti XVI. všesokolského sletu a trička od MÚ Dobrušky. Na turnaji budou přítomny také kamery České televize, které z pořadu vyrobí dvouhodinový záznam komentovaný moderátorským matadorem Jakubem Bažantem.

A na závěr trocha zákulisních informací: v družstvu Slovenska by měl do Dobrušky přicestovat i jeho nejlepší junior Andrej Antoška, kromě něho i nadějný Petera Hrnčár či účastník nedávného mistrovství Evropy ve Španělsku Martin Repiska.