Svou památku na slet budou mít i filatelisté

/ / AKTUALITY
Především filatelisté jistě ocení krásnou upomínku, kterou jim ve spolupráci s Českou obcí sokolskou připravila Česká pošta. Půjde o sadu osmi různých známek u příležitosti XVI. všesokolského sletu. Jejich grafika vychází z motivů značek pro nácvik hromadných skladeb tak, jak je zpracovalo Studio Najbrt.

Autorem známek je Jakub Spurný, který měl i hlavní podíl na vytvoření sletových plakátů. Známky se budou prodávat v aršíku po osmi ve speciální obálce, rovněž z dílny Studia Najbrt. Cena aršíku bude 350 Kč, jednotlivě se známky prodávat nebudou. Česká pošta tak navazuje na dlouhou tradici známek se sokolskou tématikou, z nichž zatím poslední byla vydána ke 150. výročí založení Sokola.

Motivy na známkách vycházejí z metodických nákresů hromadných skladeb, určujících pohyby cvičenců na značkách, prvky těchto nákresů jsou případně vzájemně kombinovány a doplněny tak, aby vzniklo graficky zajímavé řešení.

Známky jsou k dostání v sokolské prodejně v Tyršově domě, během sletového týdne je půjde koupit i v Eden Aréně, kde budou probíhat hromadná cvičení. Během sletového týdne mezi 2. a 6. červencem dostanete od 8 do 22 hodin i speciální příležitostné razítko na přepážce České pošty ve sletovém infocentru na tribuně v Edenu.

Známky půjdou dobře dohromady s dalším atraktivním sletovým suvenýrem – sadou sletových pohlednic s motivy od předních českých výtvarníků. Bude tedy možné poslat ze sletu sletovou pohlednici se sletovou poštovní známkou orazítkovanou sletovým razítkem.