Třebíč a Brandýs nad Labem mají za sebou své slety

Série krajských a oblastních sletů pokračovala tento víkend mimo jiné v Třebíči a v Brandýse nad Labem. V Třebíči se sokolové sešli 26. května na sokolském stadionu „Pod Kostelíčkem“, v Brandýse o den později na sokolském cvičišti Jindry Vaníčka.

V Třebíči shlédli návštěvníci 10 hromadných skladeb, které cvičenci předvedou i na XVI. všesokolském sletu. Jako poctu 100. výročí vzniku Československé republiky se sokolové ve spolupráci s městem Třebíč a Krajem Vysočina rozhodli „obléct“ sokolský stadion do retro stylu. Dominantou sokolského stadionu byla sletová brána podobná těm, které byly za první republiky na sletových stadionech běžně k vidění.

Na sletu v Brandýse nad Labem bylo provedeno 11 hromadných skladeb. Kromě toho i jedna skladba připravená přímo pro tento slet a diváci viděli i vystoupení mažoretek a gymnastek. Hlavnímu programu předcházel sokolský průvod od cvičiště k soše T. G. Masaryka a dále do zámecké Plantáže, kde bylo vzpomenuto výročí 100 let republiky a položeny květiny.

Takto to vypadalo v Třebíči:

A takto v Brandýse nad Labem:

(Mnoho dalších fotek z Brandýsa najdete zde: https://photos.app.goo.gl/PlY6MGNHis9QowKH2 )