Vyfoťte radost z pohybu a vyhrajte kameru GoPro!

/ / AKTUALITY
V rámci oslav stého výročí vzniku Československa a 51. ročníku Mezinárodního filmového festivalu filmů s cestovatelskou tematikou Tourfilm probíhá soutěž o nejlepší fotografii. Zapojil se i Sokol, který se stal patronem kategorie Radost z pohybu. Pro vítěze připravil kameru GoPro.

Účastnit soutěže se může každý, fotografie vyjadřující radost z pohybu ale musí vzniknout v České republice. „Soutěžit může kdokoliv, a to vložením fotografie na facebook nebo instagram, kde může také hlasovat pro nejlepší snímek. Kromě hlavních finálových cen budou v průběhu soutěže měsíčně vyhlašovány ceny ambasadorů. Jejich role se ujaly slavné osobnosti a první vítěznou fotografii vybere zpěvák, beatboxer a herec Ondřej Havlík, známý mladšímu publiku jako Endru. Další dva ambasadoři jsou velkým překvapením pořadatelů soutěže,“ popsal Lukáš Bajer z pořádající agentury CzechTourism.

Vítězné snímky vybere odborná porota předních českých fotografů a osobností, která bude hodnotit hlavně nápad, kreativitu nebo umělecké ztvárnění, vyhrát tak může každý. Technická kvalita fotografie není rozhodující, prim hraje originální nebo emotivní nápad. V „sokolské“ kategorii jde tedy o naplnění sportu pro každého. Ten nemusí být na vrcholové úrovni, má ale přinášet radost z pohybu. Slavnostní vyhlášení celkem 30 výherců s předáním cen proběhne 6. října 2018 v rámci programu festivalu Tourfilm v Karlových Varech.

Soutěž je součástí projektu Oslavme společné století, který v rámci oslav sta let od založení československého státu připomíná významné události provázející nás společným stoletím.

Své fotografie mohou lidé posílat na stránky soutěže na facebooku a instagramu až do 15. září 2018, 23:59 hodin. Soutěží se ve třech věkových kategoriích: do 18 let, od 18 do 25 let a nad 25 let. Více informací najdete na stránkách www.souteznemenilbych.cz.