XVI. VŠESOKOLSKÝ SLET 2018

V prvním červencovém týdnu, 1. - 6. 7. 2018, se v Praze uskuteční XVI. všesokolský slet. Od předchozích sletů se v jednom momentu bude lišit – připomene i 100. výročí vzniku našeho novodobého státu a stává se součástí oficiálních celostátních oslav tohoto výročí. Stane se tak i holdem těm sokolským generacím, které stály u zrodu československých legií v době 1. světové války, bojovaly v ní za vznik samostatného státu a krátce po jeho vzniku chránily se zbraní v ruce jeho území.

I když XVI. všesokolský slet vrcholí počátkem léta 2018 na stadionu v Praze, už od podzimu 2017 se koná řada sletových akcí, předsletových a sletových soutěží, od května 2018 se pak konají desítky regionálních sletů po celé republice.

Po slet sokolové nacvičili 10 hromadných skladeb, jedenáctá je pak společným česko-slovenským dílem se symbolickým názvem Spolu. Další dvě skladby připravují hosté z ČR a zahraničí.

Hlavní sletový týden v Praze zahájí 1. července 2018 tradiční Sletový průvod centrem města. Ten odstartuje v 10:00 na Václavském náměstí a očekávaných 13 tisíc účastníků z řad sokolů a jejich příznivců z ČR a zahraničí projde přes Národní třídu a Smetanovo nábřeží až na Staroměstské náměstí.

Vrcholem sletu pak budou dva programy hromadných cvičení (večerní a denní), které se uskuteční 5. a 6. července v Eden Aréně v Vršovicích. K dalším sletovým akcím patří především Sokol Gala, přehlídka sokolského vrcholového sportu v O2 aréně, pódiová vystoupení, několik divadelních a loutkářských představení, výstavy a další kulturní a společenské akce.

TOP