XVI. všesokolský slet „přijede“ do regionů

/ / AKTUALITY
Ochutnávku toho, co uvidíte na XVI. všesokolském sletu v Praze, můžete zažít i v regionech – 12. května začne současně v Písku, Libouchci, Benátkách nad Jizerou, a v Hnojicích na Olomoucku série 40 regionálních sletových akcí, které pak budou pokračovat do konce června po celé republice.

„Diváci se zde budou moci přesvědčit, jak jednotlivé skladby, které budou provedeny 5. a 6. července v pražské Eden Aréně, nacvičili sokolové z jejich regionu. Každý slet ale bude trochu jiný, chtěli jsme nechat organizátorům co nejvíce prostoru pro realizaci jejich vlastních představ,“ říká starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Největší účast očekávají organizátoři krajského sletu v Brně, kam se sjede 2 100 cvičenců z Jihomoravského kraje. Mezi ty největší budou patřit i setkání v Přerově, Hradci Králové, Brandýse nad Labem, Pardubicích nebo v Uherském Brodě. Celkem bude na těchto sletech cvičit až 30 000 účastníků a diváci budou moci shlédnout všech 11 sokolských sletových skladeb pro věkové kategorie od předškoláků po seniory. Slety se budou konat v malých obcích i krajských městech a většinou je bude provázet bohatý rodinný program. Podrobnější informace o jednotlivých regionálních sletech najdete na stránkách https://slet.sokol.eu.

Série regionálních akcí vyvrcholí v prvním červencovém týdnu, kdy se v Praze uskuteční XVI. všesokolský slet. 5. a 6. července proběhnou dva programy hromadných cvičení v Eden Aréně. Prodej vstupenek na oba programy již byl zahájen v síti Ticketportal a vybraných kamenných obchodech. Cena se pohybuje mezi 150–400 korunami, je také možné zakoupit zvýhodněný balíček na oba dny.

XVI. všesokolský slet proběhne v Praze od 1. do 6. července a aktivně se do jeho akcí zapojí až 20 000 účastníků, z toho až 2 500 ze zahraničí. Letošní ročník připomene i 100 let samostatné republiky a klíčovou roli, kterou při jejím založení sokolové hráli – slet je také součástí oficiálních oslav výročí. Zahájí ho 1. července tradiční průvod 15 tisíc domácích i zahraničních sokolů centrem Prahy. Řada sportovních, společenských a kulturních akcí pak vyvrcholí divácky atraktivním programem hromadných cvičení. 15 000 cvičenců předvede 13 skladeb. 11 z nich je připraveno sokolským hnutím, včetně jedné skladby česko-slovenské (symbolicky pojmenované Spolu), s jednou skladbou se představí Česká asociace Sport pro všechny a s jednou skladbou vystoupí hosté z Dánska.