Začínáme průvodem…už v neděli!

Zahájení XVI. všesokolského sletu se blíží! Už tuto neděli proběhne slavnostní oficiální zahájení v Národním divadle „sokolským” nastudováním Našich furiantů i slavnostní mše v katedrále sv. Víta. Úplně první sletová akce ale začne už v 10:00 – sokolský průvod Prahou.

Jedna z nejatraktivnějších součástí sletu se tak skuteční hned na úvod. Do sokolského průvodu Prahou se mohou zapojit všichni účastníci sletu, takže podle odhadů se v něm sejde až 13 tisíc lidí. Vychází v 10 hodin z Václavského náměstí a půjde po trase ulice 28. října – Národní třída – Smetanovo nábřeží – Křižovnická ulice – nám. J. Palacha – Široká ulice – Pařížská ulice – Staroměstské náměstí. Na cestě účastníky doprovodí 11 kapel.

Na schodech Rudolfina průvod pozdraví představitelé České obce sokolské a Prahy. Průvod pak dorazí na Staroměstské náměstí, kde bude na pódiu připraven pestrý moderovaný program. V průvodu půjdou nejen sokolové, ale i jejich hosté a příznivci z České republiky i ze zahraničí. Ti všichni budou reprezentovat svůj kraj, župu, organizaci či svou zemi. Centrum města tak zaplaví pestrá směsice účastníků sletu ve sletových úborech i v sokolských krojích, s prapory a vlajkami.